Virumaa Teatajas kurdetakse, et turistid ei jõua Vallimäelt all-linna. Tõtt-öelda tundub, et ei saagi jõudma seni kuni Pikk tänav unustuse varjus kopitab. Uus spaa on ju linna natuke Vallimäe poole tõmmanud, ent kunagine peatänav on ikka agul, kus ei toimu sisuliselt midagi. Lisaks on tegu miljööväärtusliku piirkonnaga, kus ainus sekkumine keskkonda on muinsuskaitse järelvalve, mis kahjuks väga ei toimi. Piirab arendustegevust ja laseb samas läbi ajalooliste hoonete käkkijate omavoli. Ainsa olulisema sotsiaalse objektina on Pikal tänaval tegev kirik, ent kirikust üksi on tänapäeval linnaruumi elavdajana vähe abi.
Vaid kord aastas – laada aegu – tekib Pikale tänavale sagin, mis Rakvere linnaruumi meeldivaks tervikuks loob.
Tõtt öelda ma ei tea ka ühtegi olulist objekti, mis Rakvere all-linna rahvast juurde tooks. Uued kaubanduskeskused linna äärealadel seisu kindlasti ei paranda. Ehkki need on pragu nii tühjad, et ehk ei peaks nende rolli üle tähtsustama.
Eesti avangardseim peaväljak linna keskmes pigem vähendas lissasüdame aktiivsust – varem pargiti sinna vähemalt autosid. Hoogsalt laienenud Krooni keskuski pigem vaid hajutab linnaruumi. Kuskil sidustamata ruumis paiknevad ka spaa ja spordiväljak.
Tegelikult vajaks Rakvere juurde ca 10 000 elanikku, aga kust sa neid ikka võtad.
Positiivse külje pealt tuleb tunnistada, et Tallinnas on seis ehk isegi veel hullem – vaadates arenguid Viru tänaval märkame aasta-aastalt, kuidas linna peatänav mandub – kallimad kauplused asenduvad rämpsupoodide ja libasuveniiriäridega ning kummalisel kombel ei leia Viru tänavalt ka ühtegi söögikohta, mis linnale au võiks teha. Rakvere kunagise peatänava seis vähemalt ei muutu enam hullemaks.
Lugu ise:
http://www.virumaateataja.ee/?id=72745
Artiklis loodetakse lahendust uuest turismiinfo keskusest, paraku jääb mulje, et see hakkab asuma lihtsalt vähekülastatavas kohas, mitte ei meelita turiste all-linna.
Mitte, et mul oleks Rakvere vastu midagi – tegu on ühe võluvaima linnaga Eestis, ent ka seal läks sõja-ajal kehvasti – punakotkad hävitasid kunagise linna struktuuri ja sealt edasi langetati sõjajärgselt siiani traagilisi tagajärgi omavaid otsused. Midagi head veel - oma spaa rajasid nad küll väga õige koha peale.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar